Zlot Mitsumaniaków za:

Wybierz skórkę:
Testy wg moto
Space Star PDF Drukuj Email

Teściową powinno chwalić się po śmierci, natomiast samochód - nie wcześniej niż po przejechaniu pierwszych 20 tys. km. W momencie przejmowania do jazd testowych "nasz" Mitsubishi Space Star 1.6 miał na liczniku dystans blisko dwukrotnie większy, w dodatku - pokonany przez kilkunastu kierowców o różnych umiejętnościach, temperamencie i tzw. kulturze technicznej, często w ogóle bez kultury. Można zatem było spodziewać się wszystkiego najgorszego. I co? Ano, nic. Żadnego skrzypienia, odpadających elementów tapicerki, przepalonych lampek, nie działających przełączników, pisku tarcz hamulcowych, wybitych amortyzatorów czy niepokojących odgłosów dochodzących z komory silnikowej. "Japończyk" w najlepszym tego słowa rozumieniu, reprezentujący stan techniczny godny pojazdu, który dopiero co opuścił bramy fabryki. Czyż może dziwić, że Mitsubishi od wielu lat zgarnia najwyższe trofea w rajdowej grupie N, bezwzględnie weryfikującej niezawodność samochodów seryjnych.

Więcej…
 
Lancer PDF Drukuj Email

Ten samochód, jak mało który, kojarzy się ze sportem rajdowym, przy czym nawet w ocenach wymagających profesjonalistów jest to skojarzenie nad wyraz pozytywne. Trzeba bowiem sporych atutów, aby zasłużyć sobie na sympatyczną ksywkę "miśka", w odróżnieniu od np. określenia "ściera", zarezerwowanego dla - brylującego niegdyś na rajdowych trasach - Forda Sierra Cosworth 4x4 - maszyny w równym stopniu szybkiej, co zawodnej i wymagającej szczególnego serwisowania.

"Miśki" rzetelnie pracowały na obecną renomę. Wprawdzie japoński producent w swoich folderach podkreśla osiągnięcia Mitsubishi Lancera w rajdowych mistrzostwach świata grupy A, potwierdzone m.in. czterema tytułami dla Fina Tommi Makinena w latach 1996-99 lecz trudno zbyć milczeniem fakt, iż Lancery to od wielu lat najlepsze samochody rajdowe grupy N, zarezerwowanej dla pojazdów o niewielkiej, dopuszczalnej liczbie przeróbek. Widać to zresztą także na listach startowych do rajdowych mistrzostw Polski.

 

Więcej…