Zlot Mitsumaniaków za:

Wybierz skórkę:
X Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków Wawrzkowizna 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez pamar   
czwartek, 31 stycznia 2013 08:16

W dniach 31.08 – 02.09 w OSiR Wawrzkowizna odbył się X Zlot Klubu Mitsumaniaki. Tegoroczny zlot odbywał się pod hasłem "Stop Pijanym Kierowcom".Mimo niezbyt sprzyjającej aury na terenie ośrodka pojawiło się ok 200 samochodów oraz ponad 350 Klubowiczów i Forumowiczów. Gościem honorowym otwierającym tegoroczne spotkanie był utytułowany i znany wszystkim pilot rajdowy Maciej Wisławski.

Organizatorzy wraz ze sponsorami jak co roku przygotowali liczne konkursy i atrakcje. Od atrakcji motoryzacyjnych – parkowanie równoległe pick-up – em Mitsubishi L200 udostępnionym przez Japan Motors, rozpoznawanie części po omacku, poprzez emocje sportowe jak mecz Północ – Południe czy konkurs Dart-a, aż na wyborach samochodów w siedmiu kategoriach kończąc. Japan Motors zadbał o możliwość kupna pamiątek spod znaku trzech diamentów, a także bezpłatną diagnostykę przybyłych samochodów. Chętni mieli okazję zmierzyć moc w swoich Mitsubishi na hamowni.

Klub wsparł Fundację Mitsumaniaki Dzieciom kolportując okolicznościowe koszulki. W sobotę ulicami Bełchatowa przejechała kolumna uczestników Zlotu przy asyście i zabezpieczeniu WRD Bełchatów oraz Straży Miejskiej. Tradycyjna integracja międzyregionalna – a dzięki gościom z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Węgier – międzynarodowa - odbywała się podczas wieczorno – nocnych dyskotek uświetnionych sobotnim pokazem laserów. Najmłodszym Mitsumaniakom zabawę i opiekę w trakcie Zlotu zapewniała profesjonalna firma animacyjna.

Pierwszy raz na Zlocie pojawił się autobus do pobierania krwi. Termin podstawienia autobusu, oraz aura nie pozwoliła zebrać tyle krwi ile początkowo zakładali organizatorzy, ale kilka litrów udało się oddać i honorowe oddawanie krwi najpewniej wpiszę się w harmonogram przyszłych zlotów.

Oprócz ludzi skupionych wokół Klubu nie można zapomnieć o samych pojazdach marki Mitsubishi. Pojawiło się kilka niesamowitych samochodów. Największe zainteresowanie wzbudzały Mitsubishi Outlander „Dzikiego” wielokrotnego zdobywcy nagród w dziedzinie Car Audio w Polsce i za granicą, Mitsubishi 3000gt VR4 po kompleksowej przebudowie dysponujący mocą 500KM, Mitsubishi Legnumy czyli mocne odmiany Galanta Kombi z rynku japońskiego oraz pięknie zachowany Mitsubishi GalantSigma z roku 1978. Zlot należał do udanych, a panująca na nim atmosfera, udowodnila po raz kolejny, że Mitsumaniaki to jedna wielka Rodzina.

W imieniu organizatorów i Klubu Mitsumaniaki serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym Zlocie i zapraszamy za rok.

Do zobaczenia!