Góralska gościnność PDF Drukuj Email
Wpisany przez wojzi   
czwartek, 27 października 2011 13:59

W zeszły weekend w Lipnicy Wielkiej na Orawie miał miejsce spot małopolskich MitsuManiaków. Na spotkanie przybyło 12 osób z małopolski. Mieliśmy też dwóch miłych gości spoza województwa w osobach moderatora regionu świętokrzyskiego i jego brata.

 

w drodze na spot

Z Krakowa wyjechaliśmy – w sześć Miśków – w sobotę około godziny 15, a na miejscu byliśmy niecałe dwie godziny później. Tam już czekał na nas Rebelias wraz ze swoją Cari. Pod jego przewodnictwem zjechaliśmy z ubitego traktu i udaliśmy się w kierunku wynajętych domków, w drodze do których właściciele Avance'ów żałowali chyba niskiego zawieszenia. Po przebyciu tego off-roadu naszym oczom ukazał się malowniczy widok na Babią Górę, u której podnóża mieliśmy nocować.

 

Krótkie rozdysponowanie osób i bagaży i odśpiewaliśmy chóralne "Sto lat" dla Rebeliasa, którego urodziny były pretekstem do zorganizowania tego zamiejscowego spotkania. Po śpiewach nastąpiło oczywiście wręczenie prezentu, za którego nabycie odpowiadał sveno. Przy okazji dziękujemy wszystkim zaangażowanym w konspirację MitsuManiakom za udzielenie cennych rad na temat tego gdzie i jak w Cari umieścić UKP.

 

MrV pilnuje kiełbasek

Jako, że powoli zaczynało się ściemniać rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy kiełbaski, które potem oczywiście szybko znalazły swoich amatorów. Okolice Babiej Góry mają jednak to do siebie, że jest tam dość zimno i tak w celu uniknięcia chodu przenieśliśmy zabawę do środka.

 

Za część kulinarną w największym stopniu odpowiadał MrV wraz z Natalią, którzy przygotowali pyszną szarlotkę i sałatkę. Nie obyło się też bez tortu urodzinowego, który jak to już powoli staje się tradycją upiekła rene74, która niestety nie mogła osobiście zjawić się na spocie, ale przesłała go przez męża. Ale i tak największą furorę zrobiły przysmaki regionalne czyli oscypki i korboce przygotowane przez rodzinę Rebeliasa.

 

Ale, że nie tylko zabawą człowiek żyje dlatego też oprócz jedzenia i śmiechów planowaliśmy najbliższe akcje w regionie, a dzięki obecności meydey'a także spotkania międzyregionalne - o czym już wkrótce na forum - tak, że nawet nie spostrzegliśmy jak zrobiło się bardzo późno.

 

mała MMKolejnego ranka po wspólnym śniadaniu meydey – jak okazało się zapalony saper udał się na przeszukiwanie okolicy; Jackall jak zwykle nie rozstawał się z aparatem i fotografował wszystko co się dało; a reszta ekipy wraz z jego żoną i córką oglądała bajki i bawiła się na znajdującej się przy domkach huśtawce – jak zresztą widać na zdjęciu obok, gdzie jedna z cioć zajmuje się dzieckiem.

 

Wyjazd z Orawy nastąpił wczesnym popołudniem.

 

W zgodnej opinii wszystkich zebranych spotkanie zostało uznane za niezwykle udane:


 

Podziękować za super udanego spota” (sveno),

„ten zlot był lepszy od ogólnopolskiego (...) Bardzo dziękuję tym którzy byli a Ci którzy zaniemogli powiem, że mają czego żałować" (Jackall),

spot rewelka" (wojzi),

„było super" (tomek 84),

„Rebelias - WIELKIE dzięki w imieniu swoim i Natalii za taką gościnę!" (MrV),

„dzięki za super impreze, było świetnie" (meydey000).

 

Oto komentarze pojawiające się po zakończeniu spotu.

 

Dlatego też już w jego trakcie postanowiliśmy, że spoty kilkudniowe powinny stać się częścią życia regionu. Najbliższa przyszłość ze względu na uroki zimy to raczej spotkania jednodniowe, ale zamierzamy ruszyć już wiosną. Tak, że wyczekujcie wiadomości.

 

A poniżej kilka zdjęć z trasy i imprezy.


Miśki

Wszystkie zebrane Misie - od razu widać, który model centusiom najbardziej przypadł do gustu.

 


po przyjeździe

Zaraz po przyjeździe było jeszcze zimno, całe szczęście ogrzewanie okazało się bardzo wydajne.

 


gospodarz spotu

Gospodarz spotu, rodowity Orawianin.

 


przed powrotem do domków

Tak dobrze się bawiliśmy, że zapomnieliśmy zrobić zdjęcia przy świetle dziennym.tort

Rebelias zaskoczył nas gościnnością - my dla niego też mieliśmy niespodzianki.

 


cari

Rekiny przeparkowane, więc robimy błyskawiczną fotę. Więcej Cari niż Galów?! To rzadki widok na naszych spotach.

 


huśtawka

Nie tylko dzieci lubią huśtawki Śmiech.Widok na Babią Górę od strony Lipnicy Wielkiej

Orawskie widoki

Orawska przyroda jest niezwykle urokliwa.

 


w drodze do domu

w drodze do domu 2

Przejazd w jedną i drugą stronę powodował duże zainteresowanie mijanych osób - tu zdjęcia ze środka kolumny.

 

Zdjęcia: sveno i Jackall

Poprawiony: niedziela, 30 października 2011 21:25