Zlot Mitsumaniaków za:

Wybierz skórkę:
IX Zlot MitsuManiaków "Wawrzkowizna2011" PDF Drukuj Email
Wpisany przez mkm pamar   
poniedziałek, 12 września 2011 08:13

Ostatnie dni Sierpnia to już tradycyjnie czas spotkań ludzi zrzeszonych w Klubie i na forum miłośników samochodów marki Mitsubishi - Mitsumaniaki. W tym roku  na ziemi łódzkiej, w okolicach Bełchatowa odbywał się   IX Ogólnopolski Zlot tego klubu.

Do OSiR  Wawrzkowizna przyjechało ponad 200 pojazdów Mitsubishi, ok 500 osób z całego kraju,  spędziło weekend wśród fanów samochodów spod znaku trzech diamentów. Organizatorzy, którzy zarezerwowali dla uczestników zlotu 316 miejsc noclegowych, oraz miejsce wyznaczone pod pole namiotowe,  musieli się posiłkować miejscami noclegowymi poza ośrodkiem. Tegoroczny IX zlot był najliczniejszy w historii Klubu. Oprócz fanów marki z kraju, przybyli pokazać swoje auta również goście z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Pierwsi uczestnicy przyjechali swoimi samochodami już w czwartek. W piątek, sobotę i niedzielę „mitsumaniacy” opanowali cały OSiR Wawrzkowizna.

 

 

Plan imprezy przewidywał mnóstwo zróżnicowanych atrakcji tak, aby każdy bez względu na wiek dobrze się bawił. Oficjalne rozpoczęcie Zlotu odbyło się w piątek o godz. 19.30 wspólnym ogniskiem i dyskoteką pod gołym niebem. Klubowicze uważali żeby nie przesadzić z zabawą, ponieważ kulminacyjnym dniem zlotu była sobota, która rozpoczynała się przejazdem kolumny po drogach regionu Bełchatowa. „Mitsubishi Drogami Bełchatowa” – tak nazwano paradę ponad 120 samochodów, które wzięły udział w przejeździe.  Przed wyjazdem odbyło się grupowe badanie trzeźwości kierujących – jeszcze nigdy radiowóz z alkomatem nie był tak oblegany, a kierujący z olbrzymim poczuciem humoru poddawali się badaniom trzeźwości. Gdy formalności stało się zadość sznur Mitsubishi przy zabezpieczeniu i asyście WRD KPP Bełchatów przejechał przez Grocholice, Bełchatów i malowniczymi terenami powiatu Bełchatowskiego wrócił do Ośrodka. Po powrocie na Wawrzkowiznę na mitsumaniaków tradycyjnie czekały gry zespołowe, konkursy i świetna zabawa. Gry zespołowe po raz pierwszy w historii zlotów mitsumaniaków zostały skupione w  tzw. „Mitsupiadzie”, czyli sportowych konkursach z samochodami w roli głównej, która w/g zapewnień zarówno organizatorów jak i uczestników na stałe wpisze się w plan przyszłych zlotów. W „Mitsupiadzie” brały udział pięcioosobowe drużyny z różnych regionów Polski, które zmierzyły się w konkurencjach: przeciągania na linie Mitsubishi  Canter Fuso (małej ciężarówki udostępnionego przez firmę LEVOR),  slalom  na czas modelem pickupa Mitsubishi L200, a także  mecz piłkarski „trambambula” – czyli popularne piłkarzyki w dużej skali, gdzie w  rolę piłkarzyków wcielili się Klubowicze. Aby rodzice, którzy przyjechali ze swoimi pociechami mogli spokojnie się bawić nad zapewnieniem opieki i urozmaiceniem pobytu najmłodszych Mitsumaniaków czuwała  firma animatorska „events4all”. Do dyspozycji dzieci były dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz piłki wodne.

Pomimo dewizy klubu, która brzmi „Liczą się ludzie, a nie samochody” nie sposób nie wspomnieć o samochodach samych Klubowiczów -  a było, co oglądać! Przyjechały praktycznie wszystkie modele Mitsubishi w tym jak zwykle budzące olbrzymie zainteresowanie auta oferowane wyłącznie na rynek japoński. Wśród nich znalazło się Mitsubishi FTO – auto niespotykane z kierownicą po lewej stronie – ten egzemplarz dzięki miłości do konkretnego modelu, został przystosowany do ruchu prawostronnego – jak można się było dowiedzieć, nie jest to jedyne takie auto w klubie a na pewno nie ostatnie. Mitsubishi Legnum głównie wersje VR4, – czyli japoński odpowiednik rodzinnego Galanta z niebagatelną mocą blisko 300KM – a wśród nich mocno modyfikowane egzemplarze członków Klubu z mocami przekraczającymi 500KM. Równie mocne, kompleksowo przebudowane Mitsubishi 3000GT w topowej wersji VR4, którego właściciel poświęcił ponad 3 lata na modyfikacje swojego auta. Wśród samochodów gości z Niemiec uwagę zwracał Mitsubishi Galant z tzw. „lambo doors”,  czyli drzwiami otwieranymi do góry oraz Carisma z rozbudowanym systemem Car-Audio. Piękne pełnoletnie Mitsubishi L300 w wersji terenowej – auto praktycznie niespotykane na naszych drogach oraz inne starsze pojazdy wzbudzały większe zainteresowanie niż nowe Lancery EVO X. Niedoceniana i praktycznie nieznana flagowa limuzyna koncernu Mitsubishi lat 90 Sigma – zarówno w wersjach Europejskich jak i amerykańskiej Diamante, a także piękne Galanty, Lancery, Carismy, Colty, Space Stary, Outlandery i inne modele.


Klubowicze przez cały zlot korzystali z możliwości bezpłatnego sprawdzenia auta przy pomocy komputera MUT, obsługiwanego przez autoryzowany serwis Mitsubishi Japan Motors. O prezentację najnowszych modeli firmy dostępnych na naszym rynku zadbały firmy Japan Motors oraz MMC Car Polska. Ponieważ Mitsubishi od lat jest obecne w sporcie motorowym również na IX zlocie nie mogło zabraknąć przedstawiciela tej dyscypliny sportu. Uczestnicy zlotu mieli możliwość dokładnego przyjrzenia się z mistrzowskiemu Lancerowi, którym, w barwach Ralliart Polska, Mariusz Stec z sukcesami startuje w tym sezonie w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Jednym ze sponsorów tradycyjnie był białostockie dealer Mitsubishi firma Grafix, reprezentowana przez współzałożyciela Klubu Jacka Łukaszewskiego.

Prezentacji możliwości sprzętu car audio dokonała firma „Bariera Dźwięku”. Firma ta zapewniła nagłośnienie widowiska „Katarynka” wystawiane przez Teatr Ognia, (Na CoDzień), które uatrakcyjniło sobotni późny wieczór zakończony dyskoteką z ogniskiem i zabawą do białego rana!

Klub Mitsumaniaki od początku swojego istnienia propaguje akcję wspierające poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. W tym roku prezentowana była akcja  „Bezpieczny Przejazd – zatrzymaj się i żyj” mającą na celu obniżenie liczby wypadków na przejazdach kolejowych – organizowana przez Polskie Linie  Kolejowe.

 

Niedzielny poranek, to przede wszystkim rozdanie nagród dla zwycięzców konkurencji zlotowych oraz dla zdobywców tytułów „Auto Zlotu 2011”. W tym roku oddano 982 głosów i wyłoniono zwycięzców w czternastu kategoriach. Zwycięzcy konkurencji zlotowych otrzymali 30 medali i nagród ufundowanych przez sponsorów – MMC Car Poland oraz SENTECH – Zlot oficjalnie zakończyły słowa głównego organizatora - Dzięki Wam MitsuManiacy po raz kolejny potwierdza się, że jesteśmy wielką zgraną rodziną! Dzięki wyjątkowej przychylności „matki natury” kolejne nasze spotkanie wypadło znakomicie! Dziękujemy!

IX Ogólnopolski Zlot Oficjalnego Klubu Mitsubishi „MitsuManiaki” Wawrzkowizna2011 uważam za zamknięty! Do zobaczenia za rok!