Stec nokautuje w Mistrzostwach Europy... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Grochowski   
sobota, 20 sierpnia 2011 07:27

Warszawa, 08.08.2011

Stec nokautuje w Mistrzostwach Europy FIA CEZ Trophy

Mariusz Stec zawodnik Ralliart Polska, zaliczył wspaniały występ podczas międzynarodowego wyścigu górskiego Summit Fiannce Race Banovce nad Bebravou 2011. Lider górskich Samochodowych mistrzostw Polski 2011, zdeklasował zagranicznych rywali i rozpoczął druga część sezonu od dwóch wygranych podczas sobotnich i niedzielnych zawodów jakie rozegrane zostały w miniony weekend na słowackiej trasie wyścigu górskiego Uhrovce-Jankov Vrsok.

Bardzo mocna rywalizacja pomiędzy czołową piątką zawodników – powiedział po zakończeniu zawodów Stec. Tak, też działo się podczas wyścigów. W sobotę Stec wygrał pierwszy podjazd wyścigowy, ustępując podczas drugiego Olkowi Michałowskiemu, który w niedzielę po raz kolejny wygrał jeden z przejazdów ze Stecem. Ostatecznie w niedzielę jedynie różnicą 82 tysięcznych reprezentant Ralliart Polska wygrał rundę FIA CEZ Trophy i VIII rundę GSMP Banovce 2011.

Wspaniałe zawody, dużo zawodników, ciekawa trasa, która jest prawdziwym wyścigiem w górach – tak zwycięzca zawodów w klasyfikacji kategorii I, czyli samochodów z dachem skomentował krótko cały weekend.

 

 

Wszyscy kibice oczekiwali starcia gigantów czyli rywalizacji między odwiecznymi konkurentami podczas mieszanych rund GSMP - Steca z Koisem i Igorem Drotarem. Niestety Martin Kois uległ awarii w sobotę i rywalizacja nie wypadła dla niego pomyślnie. Niedziela to dużo lepsza jazda lokalnego słowackiego matadora i ostatecznie czwarta lokata w generalce niedzielnych zawodów. Igor Drotar nieobecny podczas soboty ze względu na start w Rajdzie Rzeszowskim, stanął w szranki z Polakami dopiero w niedzielę osiągając Subaru Imprezą WRC siódme miejsce.

Jedynym zawodnikiem, który nadawał ton rywalizacji ze Stecem i wygrał z nim podwójnie był Andrej Krajci startujący single seaterem formuły Lola B96/50. Czasy Słowaka były o około 6 sekund lepsze niż osiągnięcia Mariusza Steca w ponad 500 konnym Lancerze grupy Open.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników, z czego do mety dotarło tylko 84.

Mariusz Stec:

Auto, które zostało odbudowane w ekspresowym tempie po Sopocie, sprawowało się w Banovcach rewelacyjnie. Jego świetne przygotowanie dało mi dwa zwycięstwa w Polskiej i międzynarodowej klasyfikacji zawodów Summit Finance Race 2011. Na mojej jeździe w sobotę ciążył jeszcze wypadek z Sopotu, dlatego nie mogłem się zbliżyć do granicy rekordu trasy z poprzedniego roku. Na szczęście udało mi się rozkręcić i niedzielną rundę GSMP i rundę Mistrzostw Europy FIA CEZ pojechałem rewelacyjnie a do rekordu brakło zaledwie 200 tysięcznych.

Dwa zwycięstwa podczas weekendu dały mi dużo satysfakcji z jazdy. Kibice jacy przyjechali do Banovców mocno nas dopingowali i to dla nich zdobyłem pierwsze miejsce w podziękowaniu za wsparcie jakie udzielili mi po Sopocie. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, a do tego organizatorzy zafundowali nam po raz pierwszy w tym roku wakacyjną pogodę. Sama organizacja jak co roku była idealna i musze przyznać to zachęca do powrotu za rok właśnie na te zawody. Nie udało się powalczyć z Martinem Koisem, który borykał się z problemami technicznymi, ale i tak chciałem podziękować jemu, Peterowi Jurenie i Igorowi Drotarowi za świetną walkę w międzynarodowym towarzystwie.

Z zawodów na zawody nasza krajowa stawka jeździ coraz szybciej i dowodem tego są dwa wygrane podjazdy podczas całego weekendu przez Olka Michałowskiego, który w niedzielę doszedł mnie na 82 tysięczne sekundy, czyli na jedno mrugnięcie oka. Takiego ciśnienia ze strony moich kolegów z GSMP dawno nie czułem i chyba szybko muszę wrócić do kondycji z przed Sopotu, bo kto wie co wydarzy się w Załużu. Gratuluję Olkowi Michałowskiemu i Andrzejowi Szepieńcowi super wyniku, na trasie która jest prawdziwym wyścigiem górskim.

Wielkie podziękowania należą się całej mojej ekipie serwisowej, Stec Motorsport za przygotowanie auta, firmie Sonax za wsparcie moich startów, Audio Świat i Ralliart Polska oraz portalowi www.wyscigigorskie.pl na kawał dobrej roboty, która wykonują przez cały sezon. Dziękuję kibicom za doping i wsparcie i do zobaczenia już 10 września, czyli w nowym roku szkolnym na zawodach GSMP Załuż, koło Sanoka. Zapraszam an moją stronę internetową www.stecmotorsport.pl i Fan Page na facebook Mariusz Stec.

Klasyfikacja generalna GSMP 2011 po ośmiu rundach

1. Stec 140, 2.Szepieniec 94, 3. Michałowski 74, 4. Kluza 62, 5. Dul 54, 6. Grzesiński 49, 7. Gładysz 27, 8. Nagórski 25, Ostrowski 25, 10. Sowa 21, Bełtowski 21.

Łukasz Strzelecki

Press Officer

Ralliart Polska

Poprawiony: piątek, 16 września 2011 14:13