Prognozy produkcyjne po trzęsieniu ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez wojzi   
wtorek, 26 kwietnia 2011 01:19

Na swojej stronie internetowej firma Mitsubishi Motors Corporation wyraziła wyrazy współczucia ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło Japonię. Jednocześnie przedstawiła swoje prognozy produkcyjne na okres przypadający po tej katastrofie.

Prognozy produkcyjne na kwiecień.

Od momentu wystąpienia trzęsienia praca w japońskich fabrykach przebiegała w sposób nieregularny, a proces produkcyjny był na przemian wznawiany i wstrzymywany. Jednakże jako, że przewidywania dotyczące zaopatrzenia w części są optymistyczne, z dniem 18 kwietnia firma wznowiła ciągła produkcję. W związku z powyższym 19 kwietnia MMC przedstawiło prognozy, wg których produkcja od dnia 18 kwietnia do końca miesiąca winna wynieść 90% pierwotnie planowanej na ten okres czasu, a plany produkcyjne na cały miesiąc mają zostać zrealizowane w około 60 procentach.

 

Prognozy produkcyjne na nadchodzące miesiące

Decyzja co do planów produkcyjnych na najbliższy czas zostanie podjęta po okresie świąt państwowych – które zaczynają się w Japonii pod koniec kwietnia i trwają do pierwszego tygodnia maja – na podstawie mającego obecnie miejsce monitoringu stanu zaopatrzenia w podzespoły.

 

Produkcja poza Japonią

Jednocześnie, jeśli idzie o produkcję w fabrykach poza granicami Japonii, mimo że w przypadku niektórych modeli została ona ograniczona ze względu na kłopoty z zaopatrzeniem, wpływ katastrofy na pracę tych fabryk jest nieznaczny i firma przewiduje w nich normalną, nieprzerwaną produkcję.

 

Żródło: http://www.mitsubishi-motors.com/publish/pressrelease_en/corporate/2011/news/detailb419.html

Poprawiony: wtorek, 26 kwietnia 2011 22:08